Velká okružní cesta po Evropě

09-10/2009

     Tak jsem se vrátil z další cesty, tentokrát to byla taková okružní cesta po Evropě. Navštívil jsem francouzské regiony Normandii, Bretaň, Povodí Loiry, Poitou-Charentes, Akvitánii, Pyreneje a Languedoc Roussillon, ostatními regiony jsem tentokrát jen autem prosvištěl. Také nesmím zapomenout na krásnou hornatou Andorru a její vysokohorská jezera.
      K cestování jsme tentokrát nezvolili obytného „Hymříka“, jak je u nás zvykem, ale rychlejší auto, neboť jsme se potřebovali rychleji přemísťovat. Tak jsem trávil každou noc v jiném hotelu, jenom v Andorře jsem si dovolil luxus dvou nocí na jednom místě.
      Vzhledem ke zvolenému termínu jsem tak stihl sezónu ústřic v Bretani, vinobraní v Bordeaux, koupání v Atlantiku i v krásně teplém Středozemním moři a krásné podzimní počasí ve vysokohorském terénu Andorry. Viděl jsem spoustu krásné přírody („Pobřeží růžové žuly“, Cap Fréhel, Pointe de Pen Hir, Pointe du Raz „Divoké pobřeží“ u Quiberonu, Pyreneje atd.), také trochu kulturních památek (Le Mont Saint Michel, Saint Malo, Carnac a tisíce všemožných megalitů a menhirů, pevnost La Rochelle atd.), užil si koupání na všemožných plážích Atlantiku i Středozemního moře v Cap d´ Agde, ale i sladké a zároveň studené vody andorrských jezer, včetně závěrečného definitivního „odsolení“ kožišku v Ženevském jezeře ve Švýcarsku.
      Prostě hodně zážitků, rozmanitá překrásná příroda, velké množství vody, hodně všemožných zvířátek a spousta naběhaných i naježděných kilometrů (cca 4.500 km). Už se těším na další výpravu.
Cestovatel Garýsek

Gary a kýčovitý Le Mont Saint Michel

Gary a mořské radovánky

Côte de Granit Rose ("Pobřeží růžové žuly")

Côte de Granit Rose ("Pobřeží růžové žuly")

Côte de Granit Rose ("Pobřeží růžové žuly")

skáču dobře, skáču rád .... v Atlantiku

Pointe de Pen Hir .... to je výhled

Gary a mohylky na Côte Sauvage ("Divoké pobřeží") u Quiberonu

vysokohorská jezera v Andorře

..... jsou tam ryby ???

....... a spousta dalších fotek

Fotogalerie

ICh. Gary z Postupických lesů - výmarský ohař krátkosrstý - weimaraner

http://www.bestweimaraner.com